Udostępnij
Tweetnij

W ten sposób można szybko uruchomić Asystenta Google na iPhone’ach

Asystent Google na iOS mówi po polsku w przeciwieństwie do Siri. Wiecie, jak najszybciej włączyć go na iPhone’ach? Istnieje bardzo ciekawy skrót.

Asystent Google na iOS pozwala nam na komunikację w języku polskim, czego uniemożliwia Siri. Na iPhone’ach nie włączymy go jednak tak szybko, jak funkcji Apple, co wynika z ograniczeń samej platformy. Co jednak ciekawie, dzięki aplikacji skróty i opcji podwójne stuknięcie można to przyspieszyć. Zobaczmy, jak to zrobić.

Tak stworzymy skrót dla funkcji Asystent Google na iOS dla iPhone’ów

Najpierw w aplikacji Skróty trzeba dodać nowy element i z czynności wybieramy Dokumenty, potem na liście Dyktuj tekst. Dodajemy do elementu Asystenta i z listy opcję Podyktowany tekst. Utworzony skrót powinien mieć dokładnie taką postać, jak widoczna poniżej.

jak najszybciej włączyć Asystent Google na iOS skróty iPhone

Potem trzeba udać się do sekcji Ustawienia, Dostępność i Dotyk. Tam trzeba odnaleźć opcję Stuknięcie w tył. Następnie na liście akcji do wyboru trzeba wskazać utworzony wcześniej skrót. To wszystko.

jak najszybciej włączyć Asystent Google na iOS skróty iPhone

Podwójne puknięcie telefonu spowoduje wyświetlenie modułu, który widzimy niżej. Tutaj można podyktować dowolne pytanie. To spowoduje uruchomienie aplikacji Asystent Google z odpowiedzią.

jak najszybciej włączyć Asystent Google na iOS skróty iPhone jak najszybciej włączyć Asystent Google na iOS skróty iPhone

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Netfliksa

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij