Udostępnij
Tweetnij

Ministerstwo Zdrowia udostępnia aplikację Zaszczepieni

Zaszczepieni to aplikacja Ministerstwa Zdrowia. Pozwala skanować kod QR potwierdzający szczepienie na COVID-19. Zobaczmy, co oferuje aplikacja Zaszczepieni.

Zaszczepieni to nowa aplikacja Ministerstwa Zdrowia i Centrum e-Zdrowia, którą można już pobierać na smartfony. Program został stworzony dla tych obywateli, którzy są już po drugiej dawce szczepionki na COVID-19. Software pozwala zeskanować unikalny kod QR, który jest nadawany po otrzymaniu tej dawki. W ten sposób potwierdzą, że zostali już zaszczepieni. Poniżej opis aplikacji ze Sklepu Play.

Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 mogą otrzymać potwierdzenie zaszczepienia w postaci kodu QR, m.in. na swoje Internetowe Konto Pacjenta, aplikację mObywatel czy jako wydruk u lekarza POZ. Zaszczepieni – to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia umożliwiająca zweryfikowanie, czy kod QR przedstawiany przez osobę zaszczepioną przeciw COVID-19 jest poprawny i ważny. Aplikacja prezentuje też podstawowe dane o właścicielu kodu QR, w tym imiona, pierwszą literę nazwiska oraz dzień i miesiąc urodzin w celu umożliwienia identyfikacji, czy należy on do jego właściciela. Osoba, która przedstawia kod QR do skanowania wyraża równocześnie zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w tym kodzie.

co to jest aplikacja Zaszczepieni COvID-19 szczepionki opinie czy warto używać instalować kod QR

Aplikacja Zaszczepieni na Androida oraz iOS

Aplikacja Zaszczepieni jest już dostępna na najpopularniejsze platformy mobilne. Mogą ją pobierać zarówno użytkownicy telefonów z systemem Android, jak i iPhone’ów z iOS. W przypadku pierwszego OS-u wymagana jest wersja 6.0 Marshmallow lub nowsza. Wariant z App Store potrzebuje iOS 12 lub nowszego.

macOS Mojave premiera systemu Apple co trzeba wiedzieć nowości nowe funkcje kiedy premiera skąd pobrać link Mac App Store

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla Netfliksa

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij