Udostępnij
Tweetnij

Google udostępnia Chrome 88. Wśród nowości usprawnienia menedżera haseł

Chrome 88 to najnowsze wydanie przeglądarki internetowej Google. Wprowadza ona pewne nowości i zmiany. Zobaczmy więc, co nowego dodano w Google Chrome 88.

Google Chrome 88 doczekał się finalnej wersji. Nowa przeglądarka internetowa została skierowana do stabilnego kanału. Wprowadza ona pewne nowości i udoskonalenia dla istniejących funkcji. Zobaczmy, co nowego tu znajdziemy.

Google Chrome 88 – co nowego / wykaz nowości

Wśród nowości w Google Chrome 88 najważniejszą zmianą wydaje się być udoskonalenie menedżera haseł. Sprawdzi on siłę zapamiętanych danych. W przypadku znalezienia słabych haseł użytkownik zostanie poproszony o ich zmianę. Po to, aby zwiększyć własne bezpieczeństwo. Taka funkcja pojawiła się w wersji dla desktopów. Wyłączono też Flash Playera.

Google Chrome 88 co nowego wykaz nowości zmiany nowe funkcje aplikacje

Następnie mamy usprawnienia z zakresu wydajności. Google chwaliło się nimi wraz z wydaniem poprzedniej wersji przeglądarki. Teraz wraz z Chrome 88 są one wprowadzane u wszystkich użytkowników programu, a nie tylko ich części. Ponadto zakończono wsparcie dla OS X 10.10 Yosemite. Do działania wymagany jest system Apple z numerkiem 10.11 lub nowszy.

Google Chrome 88 wprowadza również poprawki błędów z zakresu bezpieczeństwa. Firma chwali się, że załatano 36 różnych luk w zabezpieczeniach. Jedna z nich została oznaczona statusem krytycznym, a więc jest to poważny problem. Są też pewne zmiany związane z nadawaniem uprawnień witrynom. Ma to być mniej uciążliwe niż dotychczas. Ponadto w ramach testu część użytkowników nie zobaczy na pasku pełnego adresu URL, a tylko domenę.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij