Udostępnij
Tweetnij

Wine 6.0 dostępny. Linux lepiej obsłuży aplikacje i gry dla Windows

Wine 6.0 doczekał się finalnej wersji. Linux pozwoli jeszcze lepiej uruchamiać gry i aplikacje dla Windows. Zobaczmy, co nowego wprowadza wydanie Wine 6.0.

Wine 6.0 po kilku tygodniach testów wersji RC doczekał się finalnej odsłony. Dzięki nowej wersji Linux pozwoli jeszcze lepiej uruchamiać aplikacje oraz gry pisane dla systemów operacyjnych Windows. Ta edycja oprogramowania wprowadza wiele zmian i nowości. Twórcy wspominają o ponad 8 tysiącach modyfikacji.

W przypadku wydania Wine 6.0 skupiono się jednak na najważniejszych nowościach. To Vulkan dla WineD3D, wsparcie dla DirectShow oraz Media Foundation, przeprojektowana konsola tekstowa, driver USB kernela, historia pozycji myszki czy powiadomienia dla urządzeń Plug & Play. Jest też obsługa WebSocket API czy podstawowe wsparcie dla Apple Silicon. Tu oczywiście mowa o komputerach z procesorem M1.

Linux dzięki Wine 6.0 uruchomi wiele aplikacji i gier dla Windows

Obecnie Wine jest już w stanie uruchamiać aż 27,5 tysiąca aplikacji i gier napisanych dla Windows. Użytkownicy komputerów z Linuksem mają więc już naprawdę wielki wybór. Są tam także popularne programy. Wśród nich jest na przykład pakiet biurowy Microsoft Office.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij