Udostępnij
Tweetnij

Netflix na Androida dostaje tryb audio. Filmy „obejrzysz” z samym dźwiękiem

Netflix na Androida dostaje nową funkcję. To tryb audio, który wyłącza obraz. W ten sposób można słuchać filmy i seriale, które udostępnia Netflix.

Netflix dostaje tryb audio, który po raz pierwszy dostrzeżono w październiku. Wtedy jednak nie był on jeszcze funkcjonalny. Kod źródłowy aplikacji na urządzenia z systemem Android jedynie ujawnił nam, że taka nowość jest w drodze. Teraz nowa funkcja zaczęła się pojawiać. Zobaczmy sobie, jak to dokładnie działa.

Netflix na Androida pozwala po prostu na wyłączenie obrazu. Pokazują to poniższe zrzuty ekranowe. Tryb audio powoduje, że leci sam dźwięk i nie jest odtwarzane wideo. Teoretycznie powinno to więc mocno przełożyć się na mniejsze zużycie internetu w trakcie takiego „oglądania” filmów i seriali.

Netflix na Android tryb audio jak używać Netflix na Android tryb audio jak używać

Tryb audio z aplikacji Netflix na Androida z dodatkową funkcją

Wspomniany tryb audio pozwala nie tylko na słuchanie na docelowym urządzeniu. Netflix pomyślał o dodatkowych opcjach, którymi jest możliwość przerzucenia dźwięku na słuchawki czy zewnętrzne głośniki. W ten sposób odsłuch można prowadzić na innym sprzęcie. Nowa funkcja nie jest jednak jeszcze dostępna dla wszystkich, co pewnie w niedługim czasie ulegnie zmianie.

Netflix na Android tryb audio jak używać

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij