Udostępnij
Tweetnij

YouTube 2.12.08 dla Android TV wprowadza wsparcie dla 8K

YouTube 2.12.08 to nowa aktualizacja aplikacji na telewizory z Android TV. Wprowadza wsparcie dla wideo w 8K. Nowości w nowej wersji YouTube jest więcej.

YouTube 2.12.08 został udostępniony na telewizory z systemem Android TV. Najważniejszą nowością, którą wnosi ta aktualizacja, jest dodanie wsparcia dla filmów w jakości 8K. Do tej pory obsługiwane było wideo w rozdzielczości maksymalnej 4K. Nie dało się tego przeskoczyć nawet na telewizorach z lepszymi ekranami.

Aktualizacja YouTube 2.12.08 dla urządzeń z systemem Android TV to także wsparcie dla Cast Connect, o którym wspominaliśmy wam jakiś czas temu. Co ciekawe, Google udostępniło dwa różne wykazy zmian dla tej wersji aplikacji. W pierwotnym znalazła się informacja o obsłudze HDR z kodekiem AV1. Jednak w najnowszym już tego nie ma.

aktualizacja YouTube 2.12.08 dla Android TV 8K

YouTube 2.12.08 dla Android TV to nie tylko wsparcie dla 8K

Wśród nowości z uaktualnionego wykazu zmian aplikacji warto wspomnieć o ekranie splash, który wyświetlany jest przez YouTube Music. Następnie mamy lepsze wybieranie rozdzielczości. Są też różne poprawki błędów. Warto dodać, że wideo 8K będzie działać tylko na telewizorach z systemem Android TV 10 lub nowszej wersji. Z Pie i starszymi platformami nie.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij