Udostępnij
Tweetnij

Netflix dostanie tryb audio. Pozwoli słuchać seriali jak podcasty

Netflix otrzyma dedykowany tryb audio. W ten sposób seriale i filmy będzie można słuchać jak podcasty. Plany firmy ujawnia nom kod aplikacji Netflix.

Netflix pozwala nam oglądać filmy i seriale. Tymczasem wkrótce będziemy mogli ich tylko słuchać. W ten sam sposób, co na przykład podcasty. W kodzie źródłowym popularnej aplikacji doszukano się wzmianek o nowej funkcji. To specjalny tryb audio, który za jakiś czas pewnie zostanie udostępniony. Jak to ma działać?

Tryb audio został dostrzeżony w aplikacji na urządzenia z systemem Android. Dokładnie w wydaniu z numerkiem 7.79.1. Netflix planuje dodać taką funkcję głównie w celu wprowadzenia możliwości oszczędzania danych. Wideo i dźwięk potrzebują ich dużo. Jednak wyłączenie obrazu sprawi, że będzie ich przesyłanych dużo mniej. Wzmianki na ten temat znalezione w kodzie widzicie poniżej.

<string name=”audio_mode_intro_tooltip_message”>Save your data by turning off the video and listening to your favorite shows.</string>
<string name=”audio_mode_tooltip_title”>New</string>
<string name=”audio_mode_video_off_tooltip_message”>The video is off, but you can continue listening to your show while you are busy doing other things.</string>

Na razie nie wiadomo, kiedy Netflix dostanie taki tryb audio

Na razie dysponujemy tylko odkryciem z kodu aplikacji. To oznacza nic innego jak to, że Netflix przygotowuje taką funkcję. Jednak firma milczy w jej temacie. Nie wiadomo, kiedy więc można się jej spodziewać. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na więcej informacji.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij