Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje nowe funkcje dla rowerzystów

Google Maps otrzymuje nowe funkcje dla rowerzystów. Zapowiedziano je jakiś czas temu i teraz są wdrażane. Zobaczmy, co nowego oferuje Google Maps.

Google Maps to aplikacja, która staje się przyjaźniejsza dla użytkowników jednośladów. Pojawiają się nowe funkcje dla rowerzystów, które firma zapowiedziała jakiś czas temu. Jest to podyktowane faktem, że rowery są wykorzystywane od wybuchu pandemii znacznie częściej. Tutaj zaobserwowano wzrost w postaci aż 69 proc.

Nowe funkcje dla rowerzystów wprowadzane są na terenie wybranych miast. Udało się to zrobić dzięki danym zebranym z crowdsourcingu i pochodzących z lokalnych gmin. Aplikacja lepiej poprowadzi użytkowników rowerów poprzez odpowiednio przygotowane trasy i obszary przyjazne dla właścicieli jednośladów.

aplikacja Mapy Google Maps nowe funkcje dla rowerzystów

Nowe funkcje dla rowerzystów z Google Maps obejmują lepszą nawigację

Google wprowadziło teraz także lepszą nawigację krok po kroku. Znajdziemy tu informacje o miejscach, gdzie można wypożyczać rowery. Jest też głębsza integracja z wybranymi punktami tego typu. Co ma przede wszystkim ułatwić proces rezerwacji pojazdu w trakcie użytkowania aplikacji Mapy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij