Udostępnij
Tweetnij

Google Play bez menu hamburger. Trwają już testy

Google Play ma menu hamburger. Wygląda jednak na to, że element ten zniknie. Sugerują to nowe testy, które obecnie prowadzone są w aplikacji Google Play.

Google Play w zeszłym roku doczekało się dużego odświeżenia. Niedawno trwały też testy obejmujące sekcję Moje aplikacje i gry. Cały czas towarzyszy nam menu hamburger. Wygląda jednak na to, że gigant z Mountain View planuje się pozbyć tego elementu. Obecnie prowadzony jest program pilotażowy uwzględniający takie zmiany.

Na poniższych zrzutach ekranowych widać Google Play pozbawione menu hamburger. Stosowne okienko z opcjami wyświetla się po dotknięciu ikonki z awatarem. Jest to pływający element i wszystkie znajdujące się tu skróty wcześniej znajdowały się w bocznym panelu. Czy taka zmiana jest na plus, to musicie już odpowiedzieć sobie sami. Domyślamy się, na telefonach z większymi ekranami taki dostęp będzie wygodniejszy.

aplikacja Google Play bez menu hamburger

Menu hamburger z Google Play to już przeżytek 

Pamiętajmy, że od takiego elementu już się odeszło. Tym bardziej, że nie współpracuje on najlepiej z obsługą gestów nawigacji wprowadzonych w Androidzie 10. Dlatego menu hamburger jest odradzane nawet przez samo Google. Na razie nie wiadomo, kiedy Sklep Play otrzyma takie zmiany u wszystkich użytkowników. Na razie są one testowane.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij