Udostępnij
Tweetnij

Santander wprowadza płatności bez PIN-u poprzez Google Pay

Google Pay nie pozwalał na płatności bez PIN. Tymczasem Santander Bank Polska to zmienia. Bank pozwolił korzystać z Google Pay bez podawania kodu PIN.

Google Pay w trakcie płacenia smartfonem przy kwotach przekraczających 100 złotych wymaga potwierdzenia zapłaty. Płatności bez PIN dostępne są wyłącznie bez przekroczenia tego limitu. Santander Bank Polska poinformował, że jego klienci mogą płacić za zakupy w wygodniejszy sposób. Zmienił się sposób autoryzacji.

Santander Bank Polska wprowadził dla swoich klientów prawdziwe płatności bez PIN w Google Pay. Autoryzacja transakcji będzie odbywać się inaczej. Jeśli kwota przekroczy 100 złotych, to trzeba będzie tylko odblokować telefon. Proste i wygodne. Czas na autoryzowanie ma wynosić maksymalnie 180 sekund.

Google Pay płatności bez PIN jak to zrobić Santander Bank Polska

Nie tylko Santander Bank Polska pozwala na płatności bez PIN w Google Pay

Jeszcze do niedawna Google Pay nie pozwalał dokonywać płatności bez PIN i była to bolączka tego rozwiązania względem usługi Apple, gdzie tak jest od dawna. Takie zmiany zapowiedział nie tylko Santander Bank Polska. Wcześniej ogłosiły je także banki Alior i mBank. Tak więc zaczyna się to zmieniać na duży plus.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazów dla komunikatora Messenger

źródło: komunikat prasowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij