Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i tryb samochodowy. Nowa funkcja coraz bliżej

Asystent Google dostanie tryb samochodowy. Co ciekawe, serwis źródłowy aktywował go już teraz. Dzięki temu możemy to zobaczyć na zrzutach ekranowych.

Asystent Google dostanie tryb samochodowy, który zapowiedziano już na I/O 2019. Funkcja jest w przygotowaniu od jakiegoś czasu. Na razie jednak nie jest dostępna. Co jednak ciekawe, redakcja serwisu źródłowego zdołała włączyć nową funkcję. Stało się to możliwe w ostatniej becie aplikacji.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda taki tryb samochodowy. W ten sposób Asystent Google ma wspomagać kierowcę w trakcie jazdy pojazdem. Widzimy, że większość powiadomień jest tu wyciszana. Tutaj można też korzystać z nawigacji i będzie to głęboka integracja z aplikacją Mapy. Są też duże kontrolki, które dają łatwy dostęp do różnych funkcji, w tym platform muzycznych.

kiedy Asystent Google dostanie tryb samochodowy kiedy Asystent Google dostanie tryb samochodowy

Asystent Google i tryb samochodowy na razie nie dla wszystkich

Serwis źródłowy zdołał aktywować ten tryb samochodowy w becie aplikacji z numerkiem 11.31. Jednak włączenie takiej funkcji nie jest proste. Na razie nie wiadomo, kiedy Asystent Google otrzyma to rozwiązanie u wszystkich. W obecnym momencie nie jest ono jeszcze w pełni gotowe. Jednak już sam fakt, że udało się aktywować opcję, sprawia, że jej dostępność pewnie nie jest odległa.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij