Udostępnij
Tweetnij

Amazon Alexa dostaje tryb samochodowy

Amazon Alexa dostaje nową funkcję. To nowy tryb samochodowy, który trafia do aplikacji na Androida i iOS. Zobaczmy, co wprowadza ta opcja do Amazon Alexa.

Amazon Alexa w postaci aplikacji mobilnej na smartfony otrzymuje ciekawą nowość. To dedykowany tryb samochodowy, który ma pozwolić na łatwiejsze korzystanie z asystentki w trakcie prowadzenia pojazdu. Zobaczmy sobie, jak to wygląda i na co można liczyć.

Tryb samochodowy w asystentce Amazon Alexa to przede wszystkim nowy interfejs. Cechuje się on dużymi elementami, które łatwo trafić palcem. Mają one dawać szybki dostęp do najpopularniejszych funkcji aplikacji. Znajdziemy tu skróty do odtwarzania muzyki, uruchomienia nawigacji czy wykonania połączenia telefonicznego. Zmiany możecie przejrzeć na załączonych zrzutach ekranowych.

aplikacja Amazon Alexa tryb samochodowy aplikacja Amazon Alexa tryb samochodowy aplikacja Amazon Alexa tryb samochodowy aplikacja Amazon Alexa tryb samochodowy

Amazon Alexa i tryb samochodowy na iOS oraz Androidzie

Amazon wprowadził nowy tryb samochodowy dla asystentki Alexa zarówno do aplikacji na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Ponadto warto wspomnieć, że na dolnym pasku ma ona teraz cztery ikonki. Jest też jedna nowość dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. To możliwość płacenia asystentką za paliwo na ponad 11500 stacjach Exxon i Mobil. Zapowiedziano ją w styczni, a teraz wdrożono.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij