Udostępnij
Tweetnij

Google Maps dostaje warstwę mapy COVID 19 (aktualizacja)

Google Maps otrzymają dodatkową warstwę mapy, która związana jest z chorobą COVID-19. Będzie ona prezentować aktualne epidemie. Z informacją o tym, czy koronawirus wywołuje coraz więcej zakażeń lub też ich ilość zaczyna spadać. Nie wiadomo, kiedy Google Maps dostanie funkcję, ale możemy zobaczyć to na zrzutach.

Aktualizacja: Google Maps oficjalnie dostaje nową warstwę COVID-19. Firma ogłosiła, że funkcja trafi do aplikacji mobilnej na Androida i iOS w tym tygodniu. W wersji desktopowej na razie nie będzie obecna. Informacje będą wyświetlane w 220 krajach na świecie.

Google Maps w ostatnich miesiącach dostało wiele funkcji związanych z chorobą COVID-19. Wkrótce ma pojawić się dodatkowa warstwa mapy, która będzie przedstawiać epidemie na świecie. W ten sposób będzie można zapoznać się z aktualną sytuacją epidemiologiczną w danym regionie. Nowości doszukała się Jane Manchun Wong.

Na razie taka opcja nie jest jeszcze w Google Maps szeroko dostępna, ale mamy okazję zobaczyć to na zrzutach ekranowych udostępnionych przez Wong, które widzimy poniżej. Widzimy, że w typie mapy pojawi się dodatkowa warstwa z informacjami o COVID-19. Następnie mamy planszę ze źródłami danych i potem już widok, który pokazuje aktualną sytuację epidemiologiczną w wybranym regionie.

Mapy Google Maps epidemie COVID-19 warstwa Mapy Google Maps epidemie COVID-19 warstwa Mapy Google Maps epidemie COVID-19 warstwa

Google Maps z warstwą mapy COVID 19 na telefonach i w przeglądarce

Wiemy, że informacje o sytuacji związanej z koronawirusem mają być dostępne zarówno w aplikacji mobilnej Google Maps, jak i wersji przeglądarkowej. Obecnie prowadzone są prace nad integracją warstwy dla COVID-19. Zapewne zostanie ona wprowadzona już w bardzo niedługim czasie.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij