Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google pozwoli dostosować głośność niezależnie od innych dźwięków

Asystent Google pozwali dostosować głośność na telefonie i będzie to odbywać się niezależnie od innych dźwięków. Plany w tej kwestii ujawnia nam Android 11, w którego kodzie znajdują się odpowiednie wzmianki. Taka funkcja na razie nie działa, ale Asystent Google może ją otrzymać w całkiem niedługim czasie.

Asystent Google otrzyma ciekawą nowość i plany firmy ujawnia kod systemu Android 11, który to dopiero co zadebiutował w finalnej wersji. Obecnie na telefonach z zielonym robotem można dostosowywać głośność dla powiadomień, mediów czy alarmów. Jednak w Asystencie nie jest to możliwe i właśnie to powinno ulec w najbliższym czasie zmianie.

Nowości doszukał się w kodzie systemu Android 11 Mishaal Rahman. Tam pojawia się nowy stream o ciągu AUDIO_STREAM_ASSISTANT. Będzie to dodatkowy pasek, który zmieni jego głośność i nie będzie miał wpływu na inne dźwięki na telefonie. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy pojawi się taka opcja na smartfonach, ale pewnie w niedługim czasie.

Asystent Google głośność dźwięki Android 11

Asystent Google otrzyma niezależną głośność, ale nie tylko on

Co bardzo ważne, ta funkcja powinna być uniwersalna. To oznacza, że będzie z nią zgodny nie tylko Asystent Google, ale też inny cyfrowi pomocnicy. Wśród nich są Bixby czy Amazon Alexa. W przypadku korzystania z tych aplikacji na Androidzie dostosowywanie dźwięku niezależnie też powinno być możliwe.

Przeczytaj także: 8 trików dla komunikatora Messenger, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij