Udostępnij
Tweetnij

Android Auto dostaje odświeżone ustawienia

Android Auto zaczyna otrzymywać nowe ustawienia i są one udostępniane wraz z aktualizacją usług Google Play Services. Są one częścią uaktualnienia z numerkiem 20.30.19. Natomiast w przypadku Android Auto jest to wydanie oznaczone ciągiem znaków 5.5.602944. Zobaczmy więc, co tak naprawdę się zmienia.

Android Auto, które wkrótce w wersji bezprzewodowej będzie dostępne dla użytkowników różnych telefonów, cały czas jest udoskonalane. Teraz pojawiają się nowe ustawienia, które po prostu przeprojektowano. Zmiany nie są znaczące, ale warto na pewno je wymienić. Wnosi je aktualizacja Google Play Services.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit zobaczył zmiany w Android Auto z numerkiem 5.5.602944 i aktualizacji Google Play Services oznaczonej ciągiem znaków 20.30.19. Nowe ustawienia widoczne są na poniższych zrzutach ekranowych. Ten pierwszy po lewej stronie prezentuje stary widok dla porównania.

Google Play Services Android Auto nowe ustawienia Google Play Services Android Auto nowe ustawienia Google Play Services Android Auto nowe ustawienia

Nowe ustawienia z Android Auto wprowadzają na głównej stronie panelu duży przycisk z informacją o podłączeniu samochodu. Ma to ułatwić połączenia z użyciem jednego dotknięcia. Tutaj można wybrać opcję przewodową lub bezprzewodową. Starsza sekcja została usunięta. Widać też nowe ekrany, które podpowiadają użytkownikowi, co należy zrobić.

Nowe ustawienia z Android Auto jeszcze nie u wszystkich

Wygląda na to, że Google już zaczęło szerzej udostępniać te zmiany, bo widzi je coraz więcej użytkowników Android Auto, ale nie są one jeszcze dostępne u wszystkich. Jest tak nawet w momencie, gdy dysponują oni konkretnymi wersjami aplikacji wymienionymi wyżej. Możliwe, że dochodzi tutaj dodatkowy czynnik. Tym może być aktywacja po stronie serwerów firmy.

Przeczytaj także: 8 wskazówek do komunikatora Messenger

źródło: Reddit, XDA

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij