Udostępnij
Tweetnij

Chromecast i Google Nest wyświetlą lokalizację i datę dla zdjęć z Google Photos

Chromecast i ekrany inteligentne Google Nest wkrótce wyświetlą dodatkowe informacje dla zdjęć z Google Photos. Będą to lokalizacja oraz data zrobienia fotografii i takie szczegóły zaczną pojawiać się od przyszłego miesiąca. Firma już informuje użytkowników wymienionych sprzętów o nadchodzącej zmianie.

Chromecast i Google Nest wkrótce zaczną wyświetlać dodatkowe informacje o fotografiach, które pochodzą z aplikacji Google Photos. To lokalizacja i data wykonania zdjęcia. Dotyczy to dokładnie funkcji pokazu slajdów z fotografii. Na szczęścia będzie to można szybko dezaktywować. Firma wprowadzi stosowną opcję chowającą te szczegóły.

Google pozwoli ukryć informacje o lokalizacji i dacie w trakcie pokazu zdjęć na urządzeniach Nest oraz Chromecast poprzez opcję w ustawieniach. Będzie to ukrywanie prywatnych danych zdjęć. Tak więc każdy użytkownik będzie to mógł w prosty sposób wyłączyć. Sama nowość nie jest jednak taka zupełnie nowa.

Google Nest Chromecast lokalizacja data Zdjęcia Google Photos

Lokalizacja i data w pokazach z Google Photos w urządzeniach Chromecast i Nest były już testowane

Zmiany zostaną wprowadzone u wszystkich użytkowników już w połowie przyszłego miesiąca (dokładnie 15 września). Jednak sam pomysł nie jest nowy. Testy funkcji zaczęły się już jesienią 2019 roku, kiedy to pierwsi użytkownicy urządzeń Nest oraz Chromecast zaczęli zgłaszać zmiany. Był to jednak program pilotażowy, którym objęto niewiele osób. Teraz zostanie to wdrożone na szeroką skalę.

Przeczytaj także: 8 wskazówek do komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij