Udostępnij
Tweetnij

Dark Sky na Androida – aplikacja pogodowa powraca jako Darker Sky

Dark Sky na Androida to aplikacja, która zniknęła ze Sklepu Play w tym miesiącu. Przejęło ją Apple, które scali ją z systemem iOS. Jeśli tęsknicie za tym oprogramowaniem, to dobrym wyborem może być Darker Sky, który jest portem tego programu. Problem jednak w tym, że ta aplikacja zbyt długo może nie podziałać.

Dark Sky na Androida zostało zamknięte i było to aplikacja pogodowa, którą ceniło sobie wielu użytkowników. Jej właścicielem wcześniej w tym roku zostało Apple. Firma zdecydowała się wycofać oprogramowanie ze Sklepu Play, skąd nie można go już pobrać. Wynika to z faktu, że prowadzone są prace nad implementacją funkcji bezpośrednio w systemie iOS dla iPhone’ów. Z pomocą przychodzi jednak Darker Sky.

Darker Sky to tak naprawdę port jednej z wersji Dark Sky na Androida. Jego autor pozostaje anonimowy, co może wynikać z faktu, że mogło dojść do naruszeń własności intelektualnych, które są teraz własnością Apple. Większość podstawowych funkcji w niej działa. Są to pełna prognoza pogody, wehikuł czasu czy radar. Jednak pewne są nieaktywne i są to powiadomienia, alerty, widżety czy przesyłanie raportów o pogodzie.

aplikacja pogodowa Darker Sky Dark Sky Android

Darker Sky czyli nowe Dark Sky na Androida długo może nie podziałać

Port Darker Sky na razie funkcjonuje, ale pamiętajmy, że w dowolnej chwili może to ulec zmianie. Apple może poodcinać dostęp do interfejsów po własnej stronie i to sprawi, że aplikacja pogodowa stanie się bezużyteczna. Obecnie się sprawuje i można ją uzyskać tylko poprzez kanał na Telegramie (link). W tym samym miejscu mają być dostarczane przyszłe aktualizacje programu.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij