Udostępnij
Tweetnij

Google Play z Android TV dostanie ciekawe nowości

Google Play na telewizory z Android TV otrzyma ciekawe nowości. Wśród nich jest wsparcie dla instant apps, a więc można wypróbować aplikacje bez instalowania. Następnie mamy kod pin dla zakupów. Android TV dostaje też inne nowe opcje, jak na przykład nową klawiaturę Gboard na telewizory z odświeżonym wyglądem.

Google Play na telewizory z platformą Android TV został odświeżony w zeszłym roku. Wkrótce pojawią się inne nowości. Wśród nich jest długo wyczekiwany kod dla zakupów oraz, co najważniejsze, wsparcie dla instant apps. W ten sposób można będzie wypróbować aplikacje bez konieczności uprzedniego ich zainstalowania. Przy tych zgodnych pojawi się opcja Wypróbuj teraz, co widać na załączonym niżej zrzucie ekranowym.

Google Play Android TV telewizory aplikacje Instant Apps pin nowości

Google Play dla platformy Android TV w końcu dostaje także długo wyczekiwaną nowość, którą jest kod pin dla zakupów. Użytkownicy prosili o taką opcję od dawna i ta w końcu zostanie dodana. W ten sposób będzie można realizować kupowanie w sklepie bez potrzeby wpisywania hasła. Cyfrowy kod przyspieszy proces.

Google Play Android TV telewizory aplikacje Instant Apps pin nowości

Android TV dostaje także inne nowości niezwiązane z Google Play

Google Play wprowadza dwie ciekawe funkcje, ale na tym nie koniec. Android TV otrzymuje także nową klawiaturę Gboard na telewizory, którą przeprojektowano. Następnie mamy automatyczny tryb niskiego opóźnienia, który związany jest ze specyfikacją HDMI 2.1. Są też ulepszenia biblioteki Leanback, gdzie skoncentrowano się na ułatwieniu nawigacji w aplikacjach.

Powyższe nowości zostaną wprowadzone na wszystkie ostatnie wersje systemu Android TV (od Pie). Z jedynym wyjątkiem, którym jest automatyczny tryb niskiego opóźnienia. W tym przypadku będzie to rozwiązanie tylko na te telewizory, które dostaną oprogramowanie na Androidzie 11.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło: XDA-Developers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij