Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google może odtwarzać osobiste playlisty z YouTube Music

Asystent Google dostaje w formie pilotażowej nową funkcję, która wiąże się z YouTube Music. Tym razem są to osobiste playlisty, które mogą być odtwarzane z wykorzystaniem poleceń dla Asystenta. Google przekazało w piątek, że już testuje takie rozwiązanie. Dostęp do niego zapewne mają na razie nieliczni użytkownicy.

Asystent Google zostanie lepiej zintegrowany z YouTiube Music, co wiąże się m.in. z planowanym uśmierceniem usługi Muzyka Play. Jak dobrze wiemy, jej koniec jest już bliski. Już wkrótce będzie można odtwarzać poleceniami osobiste playlisty. Stanie się to możliwe z użyciem specjalnych komend i takie rozwiązanie jest już testowane.

Google poinformowało o testach funkcji w ten piątek. Obecnie Asystent pozwala już uruchamiać wybrane playlisty z YouTube Music, ale nie te osobiste. To ma wkrótce ulec zmianie. Komendy są w tym przypadku możliwie proste i obejmują „Odtwórz moją playlistę [x]” czy „Odtwórz [x] playlistę”.

Asystent Google wspiera osobiste playlisty z YouTube Music, ale są ograniczenia

Na razie jest to program pilotażowy i z nowych komend nie może skorzystać każdy. Wiemy, że są one dostępne dla użytkowników urządzeń Nest i innych wybranych ekranów inteligentnych w Stanach Zjednoczonych. Z czasem mają być dostępne także na innych rynkach, jak i sprzętach. W celu korzystania z opcji nie trzeba konta premium. Na telefonach z Androidem polecenia te na razie nie działają.

Przeczytaj także: 8 wskazówek dla komunikatora Messenger

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij