Udostępnij
Tweetnij

Nowy Asystent Google wkrótce na kolejnych rynkach w Europie

Nowy Asystent Google nie został jeszcze szeroko udostępniony. Dowiadujemy się jednak, że wkrótce pojawi się w kolejnych krajach w Europie, co ogłoszono przy okazji premiery modelu Pixel 4a. Wiemy, że nowy Asystent Google ma obsługiwać języki niemiecki, francuski, hiszpański i włoski. W Polsce jeszcze trochę poczekamy.

Nowy Asystent Google debiutował wraz ze smartfonami Pixel 4 i potem zaczął pojawiać się także na starszych modelach. Jednak nie został nigdy szeroko udostępniony i w rzeczywistości z funkcji można korzystać tylko na wybranych rynkach, gdzie ostatnim z nowo dodanych była Japonia. Tymczasem wkrótce będzie dostępny na kolejnych w Europie.

Informacja została ujawniona przy okazji premiery smartfona Pixel 4a. Wzmianki na ten temat pojawiły się na blogu i stronach wsparcia firmy. Dowiadujemy się, że nowy Asystent Google wkrótce ma wspierać języki francuski, niemiecki, hiszpański i włoski. Tak więc w Polsce nadal prędko go nie ujrzymy.

Nowy Asystent Google Pixel 4 co nowego nowe funkcje nowości kiedy aktualizacja kiedy w Polsce

Nowy Asystent Google miał słabe początki

Jak dobrze wiemy, początkowa dostępność była bardzo mocno ograniczona. Nowy Asystent Google zadebiutował ze smartfonami Pixel 4 i poza tym stawiał pewne wymagania. W tym związane z kontami G Suite czy gestami nawigacji. Firma z czasem rozwiązała te limity, ale i tak funkcja w nowej odsłonie nadal nie jest szeroko dostępna. Współpracuje tylko z kilkoma językami. Jednak pewne jego elementy pojawiają się także u użytkowników innych telefonów z Androidem. Nierzadko w ramach testów.

Przeczytaj także: 8 wskazówek do komunikatora Messenger

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij