Udostępnij
Tweetnij

Google Maps z nowym banerem powiązanym z COVID-19

Google Maps już wcześniej otrzymało funkcję powiązane z chorobą COVID-19. Koronawirus w Stanach Zjednoczonych jednak bardzo szybko się rozprzestrzenia. Dlatego Google postanowiło dodać w aplikacji Mapy nowy baner. Zachęca on do włożenia maski, co ma chronić życia. Komunikat pojawia się na karcie Odkrywaj.

Google Maps to popularna aplikacja, którą używa mnóstwo osób. Gigant z Mountain View już wcześniej implementował w niej różne opcje i wskazówki powiązane z chorobą COVID-19. Teraz dowiadujemy się, że zdecydowano się wprowadzić nowy baner. Ma on zachęcić do noszenia maski, czego wiele osób unika.

Noszenie maski w trakcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest bardzo istotne. Oczywiście, w ten sposób siebie nie ochronimy, ale wpływamy na mniejsze rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 i w ten sposób ocalamy innym życia. Właśnie do tego zachęca nowy baner, który dodano w Google Maps. W polskiej wersji aplikacji go jednak nie znajdziemy.

aplikacja Mapy Google Maps COVID-19 koronawirus baner maski

Baner zachęcający do noszenia maski w Google Maps na razie w jednym kraju

Wygląda na to, że wspomniany baner pojawia się w Google Maps tylko na terenie jednego kraju. Są nim Stany Zjednoczone, których ludność najbardziej ucierpiała w trakcie pandemii. Sytuacja w ostatnim czasie uległa tam znacznemu pogorszeniu i do tej pory odnotowano ponad 150 tys. zgonów spowodowanych powikłaniami po przejściu choroby COVID-19. Każdego dnia przybywa kilkadziesiąt tysięcy nowych zakażeń.

Nowy baner pojawia się w sekcji Odkrywaj. Wygląda też na to, że komunikat widoczny jest tylko w Google Maps na urządzenia z systemem Android. W przypadku wersji na sprzęty z iOS taka nowość nie jest jeszcze widoczna. Prawdopodobnie została włączona po stronie serwerów firmy.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki do komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij