Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie na Androidzie pasek z telefonów Pixel

Asystent Google z telefonów Pixel nie został szeroko udostępniony na inne smartfony z systemem Android. Co jakiś czas prowadzone są testy, gdzie pojawia się bardziej kompaktowy interfejs. Tym czasem wygląda na to, że pojawi się nowy pasek, który jest znacznie węższy. Świadczy o tym kolejny program pilotażowy.

Asystent Google z bardziej kompaktowym interfejsem zadebiutował ze smartfonami Pixel 4. Potem zaczął pojawiać się na także na starszych modelach producenta. Jednak nigdy nie został szeroko udostępniony na inne telefony z systemem Android. Choć co jakiś czas prowadzono różne testy i teraz jest kolejny, gdzie pojawia się mniejszy pasek.

Asystent Google na modelach Pixel 4 ma wąski pasek, który zajmuje małą część ekranu. Okno staje się większe dopiero w razie potrzeby, gdy jest wyświetlanych więcej informacji. Nowy program pilotażowy zakłada jeszcze większe zmniejszenie tego elementu, co widać na poniższym zrzucie ekranowym po prawej stronie (po lewej dotychczasowy widok).

Nowy Asystent Google pasek z Pixel 4 Nowy Asystent Google pasek z Pixel 4

Widać, że odbyło się to przy okazji ze zmianami w poszczególnych funkcjach. Wybrane ikonki na dole usunięto i dotyczy to także animacji mikrofonu w postaci pasków w czterech kolorach. W zamian pojawia się pasek świetlny, który informuje o nasłuchiwaniu poleceń użytkownika. Natomiast ikonę Lens przeniesiono na karuzelę z sugestiami.

Nowy pasek funkcji Asystent Google nie tylko na modelach Pixel

Zmiany te pojawiają się u wybranych użytkowników smartfonów Pixel, ale nie tylko. Część użytkowników innych telefonów niż Google raportuje, że Asystent również przyjmuje taką postać. Nadal jest to jednak program pilotażowy. Dlatego zmiany widzi bardzo niewiele osób.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla mobilnego Chrome

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij