Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 84 dostępny. Co nowego w uaktualnionej przeglądarce?

Google Chrome 84 to najnowsza wersja przeglądarki internetowej, którą udostępniono w stabilnym kanale. Jeśli zastanawiacie się nad tym, co nowego jest w tej wersji, to wykaz nowości jest już znany. Chrome 84 debiutuje z blokowaniem natrętnych powiadomień. Jest też wsparcie dla Web OTP i lepsza obsługa Web Animations.

Google Chrome 84 zadebiutował w stabilnym kanale i wnosi pewne nowości. Zaprojektowano je z myślą o różnych urządzeniach, które pracują pod kątem systemów Windows, macOS czy Linux, ale też sprzętów mobilnych. Zobaczmy więc, co nowego pojawia się w aktualnej wersji. Wykaz zmian znajdziecie poniżej.

Google Chrome 84 – wykaz nowości

Wśród nowości z Google Chrome 84 jest dopracowanie mechanizmu odpowiedzialnego za blokowanie niepożądanych powiadomień ze stron. Zaczęto go już wprowadzać w przeglądarce z numerem 80. Następnie mamy optymalizacje dotyczące zmniejszenia zużycia procesora i pamięci RAM. Mają one też przełożyć się na dłuższy czas pracy na baterii. Szerokie udostępnianie tych modyfikacji ma jednak odbyć się dopiero wraz z kolejną odsłoną aplikacji.

Google Chrome 84 co nowego wykaz nowości przeglądarka internetowa

Google Chrome 84 wprowadza też wsparcie dla interfejsu API Web OTP związanego z jednorazowymi kodami z SMS-ów. Polepszono także obsługę API Web Animations, co też ma przełożyć się na zwiększenie wydajności. Warto też wspomnieć o ostrzeżeniach, które będą generowane w momencie pobierania plików wykonalnych (na przykład .exe czy .apk) z użyciem HTTP ze stron, które obsługują HTTPS. Ograniczono także śledzenie ciasteczek i załatano 38 luk związanych z bezpieczeństwem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla komunikatora WhatsApp

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij