Udostępnij
Tweetnij

Safari z iOS 14 i macOS 11 pozwoli na logowanie poprzez Face ID i Touch ID

Safari z iOS 14 i macOS 11 Big Sur czekają spore zmiany. Apple wprowadzi różne udoskonalenia i umożliwi logowanie się z użyciem Face ID oraz Touch ID na stronach internetowych. Wcześniej w tym roku firma dołączyła organizacji FIDO. Nowa wersja Safari będzie częścią aktualizacji iOS 14 i macOS 11 Big Sur.

Safari, które znajdzie się w aktualizacjach iOS 14 oraz macOS 11 Big Sur, wprowadzi liczne udoskonalenia. Apple wprowadzi także możliwość, którą już doskonale znamy z pęku kluczy dla aplikacji i jest nią logowanie się do kont z wykorzystaniem Face ID lub Touch ID. Taka opcja zostanie rozszerzona także o strony internetowe, które będą uruchamiane w przeglądarce.

Apple już wcześniej w tym roku dołączyło do organizacji sprawującej pieczę nad FIDO. Obecnie możemy na przykład logować się z wykorzystaniem specjalnych, fizycznych kluczy. Jednak opcja z Face ID czy Touch ID będzie znacznie wygodniejsza, bo ciągle mamy ją pod ręką. Aktualizacje iOS 14 i macOS 11 wprowadzą taką możliwość. Na stronach zalogujemy się więc z wykorzystaniem jednej z tej funkcji.

macOS 11 Big Sur iOS 14 logowanie na stronach z Face ID Touch ID Apple Safari

Safari z iOS 14 i macOS 11 Big Sur już jesienią

Aktualizacja Safari będzie częścią systemów operacyjnych macOS 11 Big Sur oraz iOS 14, które Apple planuje udostępnić dla wszystkich jesienią tego roku. Będą to darmowe uaktualnienia dla użytkowników sprzętów z logo nadgryzionego jabłka. Wcześniej, bo w lipcu, mają ruszyć publiczne beta testy. Obecnie oprogramowanie dostępne jest dla deweloperów.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla WhatsApp

źródło: TNW

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij