Udostępnij
Tweetnij

Skype trafia na Android Auto, ale za dużo nie oferuje

Skype w końcu doczekał się wsparcia dla Android Auto. Popularny komunikator na platformie Google jednak nie umożliwi zbyt wiele. Aplikacja obsługuje tylko wiadomości tekstowe, na które można odpowiadać głosem. Jednak Skype w Android Auto nie pozwoli wam na prowadzenie połączeń audio oraz wideo.

Skype to popularny komunikator Microsoftu, który to jednak na dodanie wsparcia dla Android Auto musiał czekać naprawdę długo. Funkcja została udostępniona w testowych kompilacjach programu już wcześniej dla testerów. Natomiast teraz pojawia się w ramach aktualizacji, którą dostaje aplikacja udostępniana poprzez Sklep Play. Zobaczmy, co to zmienia.

Wsparcie dla Android Auto pojawia się w aktualizacji Skype z numerkiem 8.61.0.96. Jest ona już udostępniana poprzez Sklep Play. Niestety, obsługa jest dosyć uboga. Nie jest to winą Microsoftu, a ograniczeń, które stawia sama platforma.

nowe Android Auto Google aktualizacja szerokie ekrany Samsung Music Skype

Skype na Android Auto obsługuje tylko wiadomości tekstowe

Tak, można skorzystać tylko z tej opcji i są nią wiadomości tekstowe. Skype pozwala na nie odpowiadać z użyciem głosu. Jednak na możliwość prowadzenia rozmów wideo lub audio nie ma co liczyć. Wynika to z faktu, że Google w Android Auto nie pozwala na korzystanie z połączeń VoIP. Jedynie te zwykłe, którymi są telefoniczne. Trzeba się z tym pogodzić. Najnowsze wydanie popularnego komunikatora znajdziecie pod poniższym przyciskiem.

Przeczytaj także: Najlepsze wskazówki dla WhatsApp

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij