Udostępnij
Tweetnij

Zdjęcia Google z nową funkcją Odkrywaj teraz. Fotki znajdziesz po lokalizacji

Zdjęcia Google to aplikacja, która cały czas jest rozwijana. W ramach testów pojawia się nowa funkcja o nazwie Odkrywaj teraz. Pozwala ona na przeglądnięcie fotek na podstawie zapisanych informacji o lokalizacji z GPS czy historii konta Google. Nowa funkcja pojawia się w aktualizacji 4.52, ale nie u wszystkich.

Zdjęcia Google doczekały się w ostatnich dniach aktualizacji, która pojawiła się na urządzeniach z systemem Android. Wnosi on ciekawą nowość, choć na razie wszystko wskazuje na to, że w formie testowej. Jest nią nowa funkcja o nazwie Odkrywaj teraz. Pojawia się u wybranych użytkowników. Zobaczmy, co takiego umożliwia.

Odkrywaj teraz pojawia się w aplikacji Zdjęcia Google po przejściu do sekcji wyszukiwarki. W ten sposób użytkownik aplikacji ma okazję wyświetlać fotki na podstawie lokalizacji. Może ona pochodzić z GPS-u telefonu, którym je robiono. Informacje są też pozyskiwane z historii konta Google oraz wykrytych punktów orientacyjnych. Nowość prezentują poniższe zrzuty ekranowe.

Zdjęcia Google funkcja Odkrywaj teraz

Odkrywaj teraz u wybranych użytkowników aplikacji Zdjęcia Google

Nie jest to jeszcze powszechnie dostępna funkcja. Wybrani użytkownicy widzą ją w Zdjęciach po wykonaniu aktualizacji do wydania z numerkiem 4.52. Prawdopodobnie dochodzi dodatkowy czynnik, jakim jest aktywacja opcji po stronie serwerów firmy, co często ma miejsce. Z czasem rozwiązanie powinno być udostępniane szerzej.

Przeczytaj także: Najlepsze triki i funkcje dla komunikatora WhatsApp

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij