Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Edge jak Google Chrome. Też zablokuje powiadomienia ze spamem

Microsoft Edge dostanie funkcję, którą dostał Google Chrome. Popularna przeglądarka internetowa blokuje te powiadomienia, które są niechciane. To nic innego, jak spam i dlatego gigant z Redmond doszedł do wniosku, że taka opcja zostanie dodana także w Edge. Ma to nastąpić jeszcze przed końcem tego roku.

Google Chrome niedawno dostało funkcję, którą są cichsze powiadomienia ze stron. W ten sposób blokowany jest m.in. spam i teraz dowiadujemy się, że rozwiązanie pojawi się również w Microsoft Edge. Firma już pomału to implementuje i na razie opcja została już wprowadzona w wersji beta aplikacji. Z czasem zostanie udostępniona w edycji stabilnej.

Cichsze powiadomienia w Microsoft Edge beta i stabilnym Google Chrome

Jeśli korzystacie z bety przeglądarki Microsoft Edge i macie aktualne wydanie programu w wersji z numerkiem 82, to funkcję można już włączyć. Za cichsze powiadomienia odpowiada nowa opcja, która znajduje się sekcji ustawienia. Z czasem funkcja może być aktywowana automatycznie i wiemy, że tak ma się stać w Google Chrome.

Przeglądarki internetowe Microsoft Edge Google Chrome ciche powiadomienia spam

Przeglądarka internetowa Google Chrome nową funkcję oferuje już w stabilnym wydaniu i też można ją tam włączyć. Wiemy jednak, że z czasem zostanie aktywowana i sposób blokowania będzie zależeć od tego, jak na tego typu powiadomienia reagują użytkownicy. Wszystko będzie zależało od tego, czy często je blokują ręcznie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij