Udostępnij
Tweetnij

Google Play z opcją „zainstaluj, gdy dostępne” dla aplikacji i gier

Google Play cały czas jest udoskonalany i dowiadujemy się o nowej opcji. To „zainstaluj, gdy dostępne” i dotyczy tych rzeczy, na które użytkownik wstępnie zarejestrował. W ten sposób aplikacje oraz gry, które zostaną już udostępnione, zostaną automatycznie pobrane i zainstalowane na tablecie lub telefonie.

Google Play już od dawna pozwala wstępnie rejestrować się na nowe aplikacje i gry, które dopiero zostaną udostępnione z czasem. W momencie premiery użytkownik otrzymuje powiadomienie o dostępności. Następnie może pobrać nowość i ją zainstalować na urządzeniu. Tymczasem pojawia się nowa opcja o nazwie „zainstaluj, gdy dostępne”.

Nowość pojawia się w Google Play 19.8.15 oraz wyższych wersjach. Opcję obrazują poniższe zrzuty ekranowe (te niżej pokazują dotychczasowy proces wstępnej rejestracji). Widzimy, że po wybraniu aplikacji czy gry, która zostanie udostępniona za jakiś czas, pojawia się dodatkowy komunikat z informacją o „zainstaluj, gdy dostępne”.

Sklep Google Play aplikacje gry opcja zainstaluj gdy dostępne Android Sklep Google Play aplikacje gry opcja zainstaluj gdy dostępne Android

Opcja zainstaluj, gdy dostępne z Google Play jeszcze nie u wszystkich

Funkcja pomału jest wdrażana, ale nie jest jeszcze widoczna u wszystkich użytkowników. Większa szansa występuje tam, gdzie Google Play jest w aktualnej wersji. Taka opcja sprawi, że dana aplikacja czy gra sama się zainstaluje i użytkownik nie będzie musiał tego robić ręcznie. Nowość wkrótce powinna być dostępna u wszystkich. To tylko kwestia czasu.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij