Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Androida testuje większe miniatury filmów w wyszukiwarce

YouTube na Androida doczekał się nowego testu, który prowadzi Google. Obejmuje on elementy wyszukiwania, a dokładnie miniaturki filmów pojawiające się w wynikach. Są one większe. To sprawia, że aplikacja YouTube’a na jednym ekranie wyświetla ich mniej, ale z drugiej strony są one po prostu czytelniejsze.

YouTube na Androida doczekał się kolejnego programu pilotażowego. Google z wąską grupą użytkowników aplikacji testuje nowy podgląd wyników wyszukiwania. Tam pojawiają się znacznie większe miniaturki filmów. Na razie dostęp do nowości mają nieliczne osoby. Mamy jednak zrzuty ekranowe, na których możemy to sobie zobaczyć.

Na poniższych zrzutach ekranowych widać, że miniaturki filmów z kadrem rozciągają się niemal na całą szerokość ekranu. Podpisy znajdują się pod spodem, a nie po prawej stronie jak to było dotychczas. W ten sposób YouTube na Androida na jednym ekranie wyświetla mniej elementów i trzeba więcej się naskrolować. Z drugiej strony są one po prostu czytelniejsze. Ponadto znalazło się miejsce na awatar kanałów, który znajduje się w lewym dolnym rogu podglądu.

YouTube na Androida miniaturki filmów

Nowe miniaturki filmów w YouTube na Androida u nielicznych

Niestety, to zmiany, które widzi niewielu użytkowników aplikacji. Google włącza je po stronie własnych serwerów, a więc nie istnieje sposób, aby wymusić taki podgląd na własnym urządzeniu. Na razie jest to test. Czy takie modyfikacje zostaną wprowadzone w YouTubie na stałe? O tym przekonamy się dopiero za jakiś czas.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij