Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie nowe ustawienia z wyszukiwarką

Asystent Google wkrótce dostanie odświeżoną sekcją z opcjami. Pojawią się nowe ustawienia, gdzie zostanie wprowadzona wyszukiwarka. Pojawią się również modyfikacje. Google już zaczęło testować te zmiany w Asystencie. Pewnie za jakiś czas zostaną one wprowadzone u wszystkich użytkowników na stałe.

Asystent Google cały czas jest udoskonalany. Już jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że pojawią się nowe ustawienia. Tak też się stanie, bo uruchomiono program pilotażowy, który wprowadza w życie zmiany. Pojawia się nowość, którą jest wyszukiwarka. Pozwoli ona szybko znaleźć konkretne opcje.

Zmiany, które w formie testu otrzymał Asystent Google, widoczne są poniżej. Widzimy, że wyszukiwarka pojawia się na samej górze. W tym miejscu można wpisać interesującą nam opcję. Same nowe ustawienia pod kątem wizualnym przypominają te z systemu Android 10. Pod awatarem są sekcje Zarządzaj kontem Google i Twoje dane w Asystencie. Wcześniej opcje były też pogrupowane w czterech zakładkach.

Asystent Google nowe ustawienia wyszukiwarka

Następnie mamy zmiany w sekcji Urządzenia. Wyświetlane są tutaj te sprzęty, z którymi współpracuje Asystent Google. Można dostrzec zdjęcia gadżetów. Wygląda to całkiem ciekawie.

Asystent Google nowe ustawienia wyszukiwarka

Asystent Google i nowe ustawienia nie dla wszystkich

Zmiany pojawiają się wraz z aktualizacją bety aplikacji Google z numerkiem 11.4. Jednak sama jej instalacja nie sprawia, że pojawiają się nowe ustawienia. Dochodzi dodatkowy czynnik. Jest nim aktywacja po stronie serwerów firmy. Dlatego widzą je na razie nieliczni użytkownicy. Na razie nie wiadomo, ile potrwa program pilotażowy, a potem wdrożenie modyfikacji u wszystkich.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: 9to5Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij