Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome w Windows, macOS i Linuksie dostanie historię wideo

Google Chrome otrzyma w Windows, macOS i Linuksie nową funkcję. To historia wideo, której została w pewnej formie dołączona w poglądowej wersji przeglądarki z kanału Canary. Można ja aktywować poprzez jedną z flag. Na razie nie jest to w pełni funkcjonalne, ale wiemy już, za co ta historia mediów ma odpowiadać.

Google Chrome to najpopularniejsza przeglądarka na świecie. Co jakiś czas dostaje nowe funkcje i właśnie dowiadujemy się o kolejnej z nich. Tym razem będzie to historia wideo i innych multimediów odtwarzanych w programie w systemach Windows, macOS oraz Linux. Na razie rozwiązanie jest w przygotowaniu i dostrzeżono je w poglądowej wersji aplikacji z kanału Canary.

W Google Chrome Canary znajduje się już nowa flaga o nazwie media-history. W ten sposób historia wideo i innych multimediów ma być zawsze pod ręką. Będą tu przechowywane adresy URL, które po skasowaniu danej pozycji również znikną. Początkowo będzie to dotyczyć tylko filmów, które mają dźwięk i wiemy, że przeglądarka ma to sprawdzać poprzez MediaAudioVideoState, które przegląda zawartość sesji multimedialnej. Sam interfejs jest na razie uproszczony i wiemy, że prace nad nim nie zostały ukończone.

Historia wideo może pojawić się wraz z Google Chrome 83

Obecnie stabilnym wydaniem Google Chrome jest wersja z numerkiem 80. Sugeruje się, że nowa funkcja nie będzie gotowa do wprowadzania do finalnej edycji programu wcześniej niż w wersji 83. To oznacza, że na taką nowość będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. Jej bardziej funkcjonalna odsłona powinna za jakiś czas trafić do kanału beta.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: WindowsLatest

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij