Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostaje praktyczne porady odnośnie koronawirusa

Asystent Google również dostaje funkcje, które wiążą się z chorobą COVID-19. Koronawirus rozprzestrzenia się i aplikacja dostała praktyczne porady. Nowości są już dostępne w Asystencie Google w języku angielskim na urządzeniach z systemem Android. Możliwe, że wkrótce będą dostępne też w innych językach.

Asystent Google w dobie problemów, które powoduje koronawirus i choroba COVID-19, niedawno przypominał o myciu rąk. Teraz aplikacja dostaje praktyczne porady, które pojawiają się na urządzeniach z systemem Android. Są już widoczne w języku angielskim. Zobaczmy, co tam dokładnie się pojawia.

Jest to jedna z nowości związanych z kampanią Do the Five, która ma zachęcać do działań w związki z COVID-19. Tam m.in. znajdują się praktyczne porady, którymi są mycie rąk, niedotykanie twarzy czy zachowanie odległości. Natomiast Asystent Google dostał sekcję o nazwie koronawirus tips. To tam są nowe opcje, które widać na poniższych zrzutach ekranowych.

Asystent Google praktyczne porady koronawirus COVID-19 Asystent Google praktyczne porady koronawirus COVID-19

Asystent Google wyświetla praktyczne porady po dotknięciu przycisku koronawirus tips

Dotknięcie nowego przycisku uruchamia ekran poświęcony kampanii Do the Five. Następnie jest nowy skrót do sekcji Odkrywaj czy aktualności związane z COVID-19. Opcje te mają na celu uświadamiać użytkowników o istniejącym zagrożeniu. Podobny ruch wykonało Apple, które w Siri także wprowadziło nowe funkcje powiązane z koronawirusem.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij