Udostępnij
Tweetnij

Google Maps testuje nowy przycisk Live View w AR

Google Maps obsługuje funkcję Live View w AR. Opcja jest jednak trochę ukryta, ale teraz pojawia się nowy przycisk FAB, który znacząco ułatwia dostęp. Google wprowadziło go na głównym ekranie aplikacji Mapy, ale obecnie jest to test. To oznacza, że dostęp na razie mają nieliczni użytkownicy, ale z czasem to się zmieni.

Google Maps otrzymało Live View w AR w zeszłym roku. Funkcję najpierw zaprezentowano w trakcie konferencji I/O i na jej wdrożenie trzeba było trochę poczekać. Dostęp do niej nie jest zbyt ułatwiony i w zasadzie często można to pominąć. Firma chyba zdaje sobie z tego sprawę, bo uruchomiła test dla nowego przycisku.

Google Maps dostanie nowy przycisk uruchamiający Live View w AR i będzie on umieszczony na głównym ekranie aplikacji. Nowa opcja FAB pojawia się po wyszukaniu lokalizacji tuż nad kontrolką odpowiedzialną za wyśrodkowanie. Widzicie to na załączonych niżej zrzutach ekranowych, które pochodzą z serwisu źródłowego.

Mapy Google Maps aplikacje nowy przycisk Live View w AR Mapy Google Maps aplikacje nowy przycisk Live View w AR

Nowy przycisk Live View dla AR z Google Maps u nielicznych

Na razie jest to test, a więc dostęp mają nieliczni użytkownicy aplikacji Mapy Google. Wspomniany przycisk Live View został udostępniony w ramach program pilotażowego. Włączenie spowoduje uruchomienie podglądu z kamery i informacji o tym, jak daleko znajduje się wybrane miejsce na od obecnej lokalizacji. Następnie można rozpocząć nawigowanie w rozszerzonej rzeczywistości. Z czasem taka opcja pojawi się w aplikacji na stałe. Obecnie oznaczona jest dopiskiem beta, a więc wiadomo, że nie jest to jeszcze gotowe rozwiązanie. Na razie wygląda na to, że Google włącza opcję po stronie własnych serwerów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij