Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome otrzyma udoskonalony czytnik PDF

Google Chrome to przeglądarka, która ma wbudowany czytnik PDF-ów już od dawna. Brakowało w nim jednak widoku dla dwóch stron ułożonych obok siebie. To w końcu ulega zmianie. W aplikacji z kanału Canary pojawił się już nowy eksperyment, który pozwala włączyć funkcję. W tym celu trzeba aktywować odpowiednią flagę.

Google Chrome ma czytnik PDF-ów już dawna. Przeglądarka nie obsługuje jednak widoku dwóch stron, ale to wkrótce już się zmieni. Taka funkcja jest już w przygotowaniu i choć jeszcze nie ma je w finalnej wersji programu, tak można to już aktywować w postaci eksperymentu. Możliwe to jest w ostatnim wydaniu z kanału Canary.

Czytnik PDF-ów z widokiem dwóch stron znajduje się w Google Chrome Canary z numerkiem 82.0.4084.0 (lub nowszej wersji). Funkcja wymaga aktywacji poprzez specjalną flagę, która znajduje się na stronie z eksperymentami. Tą, której szukacie, jest chrome://flags/#pdf-two-up-view. Należy ustawić jej wartość na Enabled. Następnie przeglądarka musi być uruchomiona ponownie, aby zmiany zostały wprowadzone.

Google Chrome Canary czytnik PDF-ów widok dwóch stron przeglądarka internetowa

Nie wiadomo, kiedy Google Chrome dostanie nowy czytnik PDF-ów w stałym wydaniu

Możliwe, że czytnik PDF-ów z widokiem dwóch stron Google doda już w stabilnym wydaniu przeglądarki z numerem 82. Nie ma co do tego jednak pewności. Równie dobrze może to nastąpić w późniejszym czasie, co warto mieć na uwadze. Na razie funkcję można testować.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij