Udostępnij
Tweetnij

YouTube na Android TV ze zmianami w interfejsie

YouTube na telewizory z systemem Android TV doczekał się kolejnych zmian. Obejmują one interfejs aplikacji. Pojawia się ciemniejsze tło i Google ponadto zdecydowało się nieco zmodyfikować miniatury filmów. Wygląda na to, że dostęp do nowości nie jest jeszcze oferowany u wszystkich użytkowników, a tylko wybranych.

YouTube na telewizorach z Android TV doczekał się większych zmian jesienią zeszłego roku. Wtedy pojawił się odświeżony interfejs. Wygląda jednak na to, że Google nie przestało szlifować aplikacji i u części użytkowników pojawiają się kolejne modyfikacje. Obejmują one miniatury filmów oraz tło.

Część użytkowników aplikacji YouTube dla systemu Android TV zauważyło, że pojawia się ciemniejsze tło. Co prawda, nie jest ono czarne, ale odcień szarości jest teraz mocniejszy. To dobra zmiana, bo ikonki oraz tekst lepiej z nim kontrastują. Różnice w obu tłach możecie zobaczyć na poniższych zrzutach ekranowych z serwisu źródłowego.

YouTube Android TV zmiany interfejs YouTube Android TV zmiany interfejs

Natomiast nowe miniatury wyróżnionych filmów widać na zrzucie powyżej. Po zmianach YouTube wyświetla je z większymi zaokrągleniami i ponadto na ekranie telewizorów z Android TV pojawia się jasne obramowanie. Czy jest to zmiana na plus, to musicie już ocenić sami.

YouTube Android TV zmiany interfejs

Zmiany w interfejsie YouTube na Android TV nie u wszystkich

Powyższe zmiany nie są widoczne u wszystkich użytkowników YouTube’a na telewizory z systemem Android TV. Na naszym urządzeniu ich nie widać. Jest możliwe, że Google prowadzi jakiś program pilotażowy lub po prostu udostępnia modyfikacje po stronie własnych serwerów, co w przeszłości robiono już nie raz.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij