Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostaje sugestie szybszego wprowadzania danych z klawiatury

Asystent Google doczekał się nowej funkcji. Tym razem są to sugestie obejmujące szybsze wprowadzanie danych z klawiatury. Taka opcja była dostępna już wcześniej, ale potem znikła. Wygląda jednak na to, że Google ponownie przywraca ją w Asystencie, o czym raportuje coraz więcej użytkowników. Zobaczmy, jak to działa.

Asystent Google obecnie dostaje nowy strumień aktualizacji. Na tym jednak nie koniec, bo wygląda na to, że powracają pewne sugestie. Obejmują one wprowadzanie danych z klawiatury i w ten sposób czynność może odbywać się szybciej poprzez proponowanie słów. Funkcja już kiedyś była dostępna, ale zniknęła. Teraz zdaje się powracać na dobre.

Sugestie dotyczące wprowadzania danych z klawiatury mogą zostać wywołane specjalnym przyciskiem klawiatury na dole. Funkcja jest spersonalizowana i w zasadzie każdy może zobaczyć tutaj coś innego. Dopasowania mogą być wyświetlane w ramach kontekstu lub też są zaczerpnięte z historii użytkowania Asystenta Google. Są one prezentowane w momencie rozpoczęcia pisania.

asystent Google sugestie wprowadzanie danych klawiatura

Asystent Google dostaje taką nowość w stałym wydaniu aplikacji z numerem 10.97.8. Pojawia się także w wersji beta z numerkiem 10.97.6. Być może dochodzi tutaj jeszcze dodatkowy czynnik, którym jest aktywacja po stronie serwerów firmy. Co do tego nie ma tu jednak pewności.

Asystent Google dostanie także przebudowane ustawienia powiadomień

Jakiś czas temu wspominaliśmy wam, że Asystent Google doczeka się także zmian obejmujących ustawienia powiadomień. Zostaną one przebudowane i pojawią się nowe kategorie. To również mogliśmy zobaczyć na zrzutach ekranowych. Nowości te były testowane i dostęp do nich mieli nieliczni użytkownicy funkcji.

Zobacz także: Najlepsze darmowe aplikacje do retuszu zdjęć

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij