Udostępnij
Tweetnij

Google Chrome 81 wprowadzi obsługę web AR i NFC

Chrome 81 beta to najnowsze wydanie przeglądarki internetowej Google w tym kanale. Aplikacja wprowadza web AR oraz NFC. Ta ostatnia opcja dodaje wsparcie dla odczytu i zapisywania tagów. Następnie mamy WebXR dla rozszerzonej rzeczywistości. Stabilne wydanie Google Chrome 81 zostanie udostępnione za kilka tygodni.

Google Chrome 81 beta jest już dostępny do pobrania. To już kolejna odsłona poglądowa popularnej przeglądarki. Jakiś czas temu wspominaliśmy wam, że w tym wydaniu może pojawić się odświeżona strona startowa. Teraz firma ujawniła inne nowości, które wprowadzono. Wśród nich są web AR i NFC.

Chrome 81 beta dodaje wsparcie dla WebXR, które opracowano z myślą zarówno o rozszerzonej, jak i wirtualnej rzeczywistości. Mamy Hit Test API, które pozwala na umieszczanie wirtualnych obiektów aplikacjom internetowym w punktach rzeczywistych z wykorzystaniem kamery. Na Androidzie funkcja korzysta z Usług Google Play dla AR. Kilka przykładowych opcji można znaleźć na tej stronie.

Google Chrome 81 beta web AR NFC WebXR

Następnie mamy Web NFC API, co pozwala aplikacjom na odczyt i zapisywanie tagów NFC. Sam interfejs jest przyjazny dla deweloperów. Wymaga tylko kilku dodatkowych linijek kodu. Domyślnie w Google Chrome 81 beta wsparcie jest jednak wyłączone.

Google Chrome 81 beta to nie tylko web AR i NFC

Google wprowadziło w przeglądarce Chrome 81 beta także inne usprawnienia i zmiany. Usunięto całkowicie wsparcie dla TLS 1.0 i 1.1. Ponadto zmienione wyświetlanie zablokowanych ciasteczek w panelu na żółtym tle. Na stabilne wydanie przeglądarki z tym numerem poczekamy kilka tygodni. Zostanie ona udostępniona w przyszłym miesiącu.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij