Udostępnij
Tweetnij

Facebook Lite dostaje dark mode. Przed główną aplikacją

Facebook Lite to kolejna aplikacja, która otrzymuje dark mode. Co ciekawe, firma wprowadziła ciemny motyw tutaj jeszcze zanim zdołała dodać go do głównej aplikacji społecznościówki, co też jest w planach. Dark mode w Facebook Lite można aktywować w ustawieniach. Tam pojawiła się nowa opcja włączająca funkcję.

Facebook Lite dołącza do ciemnej strony mocy. To kolejna aplikacja, która załapała się na dark mode. Funkcja jest już udostępniana, o czym raportują użytkownicy. Wcześniej dostrzeżono ją już w listopadzie, ale wtedy nie została szeroko wdrożona. Teraz wygląda na to, że rozpoczęto globalny rollout.

Tak włączysz dark mode w Facebook Lite

Chcąc aktywować dark mode w Facebook Lite, należy uruchomić menu hamburger. Tam pojawia się nowa opcja (tuż pod ustawieniami), która pozwala włączyć funkcję. Jej dotknięcie sprawi, że uruchomi się ciemny motyw. Nowość zaczęła pojawiać się już w wersji z numerkiem 181, którą udostępniono na Androida w styczniu.

Facebook Lite dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć Facebook Lite dark mode tryb ciemny motyw jak włączyć

Co ciekawe, Facebook Lite dostał dark mode przed główną aplikacją firmy. Wiemy jednak, że ta druga też otrzyma ciemny motyw. Obecnie są już prowadzone prace nad taką opcją i w ramach testów jest ona dostępna dla wybranych użytkowników. Jej szerokie wdrożenie prawdopodobnie nie jest odległe. Jednak dokładnego terminu ciągle nie ma.

Facebook wcześniej wprowadził dark mode w komunikatorze Messenger. W planach jest wdrożenie ciemnego motywu również w WhatsApp. Funkcja będzie dostępna później w tym roku, a na razie znajduje się w becie aplikacji. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij