Udostępnij
Tweetnij

Część użytkowników Gmaila skarży się na brak ciemnego motywu

Gmail otrzymał dark mode jesienią zeszłego roku. Tymczasem część użytkowników systemu Android 10 skarży się na to, że stosowna opcja włączająca ciemny motyw znikła. W ten sposób Gmail traci bezpowrotnie dark mode i z funkcji nie da się korzystać. Brakuje w ustawieniach możliwości przełączania się pomiędzy motywami.

Gmail, jak wiele innych aplikacji Google, wspiera już dark mode, czyli ciemny motyw. Taka funkcja została dodana jesienią zeszłego roku. Niestety, obecnie występuje jakiś nieoczekiwany błąd, który uniemożliwia korzystanie z takiego trybu. Skarżą się na to wybrani użytkownicy systemu Android 10. Co dokładnie się stało?

Z informacji zgłaszanych przez użytkowników Androida 10 m.in. na Twitterze wynika, że dark mode w aplikacji Gmail po prostu wyparował. W ustawieniach aplikacji powinna znajdować się opcja odpowiedzialna za wybór motywu. Tutaj można było wybrać jasny lub ciemny motyw. Ponadto można było dostosowywać go na podstawie preferencji wskazanych bezpośrednio w systemie.

Gmail zniknął dark mode ciemny motyw aplikacje Android 10

Gmail nie pozwala włączyć dark mode i nie wiadomo, jak to naprawić

Wygląda na to, że użytkownicy systemu Android 10, których dotknął ten błąd, będą musieli poczekać na ruch Google, które z czasem rozwiąże problemy. Zniknięcie stosownej opcji z ustawień aplikacji Gmail sprawia, że dark mode nie da się ponownie włączyć. Ostatnia aktualizacja tego programu została udostępniona w połowie stycznia, ale raporty o problemach pojawiły się stosunkowo niedawno. Może więc to być błąd po stronie serwerów firmy i sama konkretna wersja Gmaila nie odgrywa tutaj znaczenia. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak czekać na rozwiązanie.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij