Udostępnij
Tweetnij

Messenger dostanie wsparcie dla rozpoznawania twarzy

Messenger nie wspiera obecnie czytników linii papilarnych czy Face ID, jak komunikator WhatsApp. To jednak ulegnie wkrótce zmianie. Facebook testuje nową funkcję w Messengerze i jest nią właśnie wsparcie dla Face ID z iPhone’ów. Domyślamy się jednak, że docelowo funkcja nie jest tworzona tylko z myślą o iOS.

Messenger pod pewnymi względami jest w tyle za WhatsApp. Nie pozwala blokować dostępu z użyciem czytników linii papilarnych czy poprzez Face ID lub inne mechanizmy do rozpoznawania twarzy. Wygląda jednak na to, że wkrótce ma to się zmienić. Facebook w aplikacji na iPhone’y już to wprowadza.

Znaleziskiem pochwaliła się niezastąpiona Jane Manchun Wong. Doszukała się ona nowej funkcji. Messenger w wersji na iPhone’y dostanie wsparcie dla Face ID. Facebook już to zaczyna implementować w kodzie komunikatora. Wiemy też, jak ma to działać. Do wyboru będą cztery opcje. Do blokady dojdzie natychmiast po opuszczeniu aplikacji lub po minucie, 15 minutach lub godzinie. Oczywiście, w finalnej wersji może to się jeszcze zmienić.

Facebook Messenger Face ID iPhone jak włączyć rozpoznawanie twarzy czytnik linii papilarnych
fot.: Jane Manchun Wong

Messenger zapewne nie tylko z obsługą Face ID z iPhone’ów

Domyślamy się, że wsparcie dla Face ID to nie wszystko, co szykuje Facebook. Messenger wraz z taką funkcją zapewne dostanie także wsparcie dla Touch ID na starszych iPhone’ach. Możemy również się domyślać, że pojawi się także obsługa podobnych mechanizmów na urządzeniach z Androidem. Jednak to właśnie w wersji na iOS może to pojawić się w pierwszej kolejności. Podobnie było w WhatsApp. Opcje biometryczne na telefonach Apple pojawiły się kilka miesięcy wcześniej zanim zagościły w komunikatorze na Androida.

Przeczytaj także: Asystent Google dostanie nowe funkcje

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij