Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google i routines – w Android Auto nie działa to od ponad roku

Asystent Google ma mechanizm o nazwie routines, który jest bardzo użyteczny, ale okazuje się, że w Android Auto jest popsuty od ponad roku. Po prostu funkcja nie działa. Problemy zaczęły się w okolicy października 2018 roku. Pomimo tak dużego upływu czasu routines w Android Auto ciągle nie naprawiono.

Asystent Google dostał routines, które działało w Android Auto bez żadnych problemów. W zeszłym roku ujawniono, że funkcja trafi także na telewizory z Android TV. Niestety, w przypadku pierwszej platformy od kilkunastu miesięcy występują problemy. Pomimo tak dużego upływu czasu ciągle nie ma rozwiązania.

Routines dla Android Auto początkowo działało bez problemu. W ten sposób Asystent Google był użyteczniejszy i wykonywał wszystkie zadania prawidłowo. W ten sposób można było w trakcie rutynowych czynności, jak przejazd do pracy czy powrót do domu, wykonywać procedury. Do momentu, aż coś nagle się zepsuło i nastąpiło to jesienią 2018 roku.

Asystent Google routines w Android Auto nie działa

Asystent Google zaczął sprawiać problemy z routines w Android Auto w październiku 2018 roku

Pierwsze raporty o błędach związanych z routines w Android Auto zaczęły pojawiać się właśnie w październiku. Dotyczy to zarówno telefonów, jak i systemów montowanych w samochodach. Użytkownicy zaczęli dostrzegać komunikaty o treści „Procedury nie są obecnie obsługiwane na tym urządzeniu”. Niestety, nic z tym nie można zrobić.

Nie istnieje znane rozwiązanie problemu. Asystent Google w połączeniu z Android Auto ogólnie wydaje się być ograniczony, gdzie w rzeczywistości tak nie powinno być. Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się naprawienia tego błędu. Trwa on już dosyć długo.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij