Udostępnij
Tweetnij

Google Play otrzyma nową sekcję. To recenzje użytkownika

Google Play wkrótce wzbogaci się w nową sekcję o nazwie recenzje użytkownika. Obecnie trwają jej testy i mamy okazję zobaczyć na zrzutach ekranowych, jak to ma wyglądać. Domyślamy się, że to miejsce ma zachęcić użytkowników Sklepu Play do pozostawiania nowych recenzji, które będą użyteczne dla innych.

Google Play pozwala na pozostawianie ocen pod pobieranymi aplikacjami i grami. Wkrótce pojawi się nowa sekcja i będa to recenzje użytkownika. Informacji na ten temat doszukał się serwis XDA-Developers. W ten sposób będzie można przeglądać pozostawione już w sklepie opinie, jak i przejrzeć te aplikacje czy gry, które nie zostały jeszcze ocenione, co następnie będzie można nadrobić.

Nowa sekcja z Google Play pojawia się w Moje aplikacje i gry. Dokładnie pod zakładką Zainstalowane. Dotknięcie opcji Recenzje spowoduje wyświetlenie nowego widoku z dwoma sekcjami. Pierwszą jest miejsce, gdzie będą wyświetlone te aplikacje i gry, które nie zostały ocenione. Stąd będzie można szybko to zmienić. Na drugiej zakładce znajdą się już ocenione programy. Wygląda na to, że firma będzie chciała w ten sposób zachęcić użytkowników do pozostawiania recenzji, które są użyteczną informacją dla innych użytkowników szukających oprogramowania w Sklepie Play.

Sklep Google play nowa sekcja recenzje użytkownika

Recenzje użytkownika w Google Play na razie dla nielicznych

Nowa sekcja recenzje użytkownika nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników Google Play. Obecnie prowadzony jest program pilotażowy, gdzie dostęp mają nieliczni. Nie wiadomo, kiedy taka nowość zostanie wdrożona na stałe. Pewnie dopiero za jakiś czas, bo teraz firma będzie starała się uzyskać opinie od testerów.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij