Udostępnij
Tweetnij

Chrome 80 wprowadzi cichsze powiadomienia ze stron

Chrome 80 to kolejne wydanie przeglądarki internetowej Google, której premiera jest blisko. Aplikacja wprowadzi cichsze powiadomienia ze stron. Do tej pory dla części internautów mogły one wydawać się denerwujące. Jednak w Chrome 80 powiadomienia te przyjmą inną postać. Podobnie uczyniła Mozilla w Firefoksie.

Chrome 80 pójdzie w ślady przeglądarki internetowej Firefox 72.0, w której Mozilla wprowadziła cichsze powiadomienia ze stron. Google ogłosił nadchodzące zmiany dla własnego programu na łamach bloga Chromium. Aplikacja otrzyma w ustawieniach nową opcję, która pozwoli zmienić wygląd takich komunikatów. Zobaczmy sobie, jak to ma działać.

Chrome 80 w ustawieniach otrzyma opcje, które widzicie poniżej. Aktywacja łagodniejszej metody odpowiedzialnej za powiadomienia ze stron sprawi, że takie komunikaty będą pojawiać się na pasku zadań, a nie w postaci wyskakujących okienek. Google wyjaśnia, że w przypadku tych użytkowników, którzy tego typu notyfikacje zazwyczaj blokują, będą one blokowane automatycznie. Oczywiście, pojawi się stosowna informacja o tym, co się stało.

Cichsze powiadomienia ze stron wraz z premierą Chrome 80

Google dodaje, że zmiany zostaną wprowadzone od razu wraz z wydaniem przeglądarki Chrome 80. Ma ona być dostępna w niedługim czasie. Jednak aktywacja funkcji ma odbywać się stopniowo. Firma liczy też na opinie na ten temat od deweloperów oraz użytkowników. Ponadto dowiadujemy się, że później w 2020 roku mogą zostać wprowadzone dodatkowe ograniczenia. Dotyczy to stron, które wykorzystują powiadomienia do reklam, oszustw lub też rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. Modyfikacje te zostaną ujawnione w późniejszym czasie na blogu Chromium.

Przeczytaj także: Asystent Google dostanie nowe funkcje

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij