Udostępnij
Tweetnij

Gmail i Dysk Google dostaną nowe UI dla załączników i skanowania

Gmail i Dysk Google są zintegrowane. Obecnie trwają testy nowego UI, które obejmują załączniki z poczty umieszczane z drugiej aplikacji. Pojawia się nowy design, który wygląda całkiem interesująco. Następnie mamy zmiany w oknie obejmujące skanowanie plików. Nie wiadomo, kiedy Dysk Google otrzyma takie modyfikacje na stałe.

Gmail i Dysk Google to aplikacje, które zapewniają integrację. Z tej drugiej można dodawać załączniki do popularnej poczty. Tutaj obecnie trwają testy, które obejmują zmiany w UI. Nowy widok pojawia się również w oknie odpowiedzialnym za skanowanie plików. Zobaczmy, co dokładnie się zmienia.

Po lewej stronie widoczny jest stary widok obejmujący załączniki z Dysku Google w aplikacji Gmail. Natomiast po prawej widać zmiany. Nowy design jest bardziej schludny i prezentuje katalogi w zupełnie inny sposób na siatce typu 2×2. Następnie mamy moduł odpowiedzialny za skanowanie, gdzie sprawdzane są pliki. Jego zmodyfikowany wygląd również widać na zrzucie ekranowym po prawej stronie (po lewej dotychczasowy dla porównania).

Dysk Google Gmail testy nowe UI design załączniki skanowanie Dysk Google Gmail testy nowe UI design załączniki skanowanie

Nie wiadomo, kiedy pojawią się te zmiany dla aplikacji Gmail i Dysk Google

Obecnie firma przymierza się do wprowadzenia takich modyfikacji, co sugeruje kod źródłowy aplikacji Dysk Google. Jednak w przypadku skanowania opcje nie są jeszcze sfinalizowane. Po prostu część przycisków nie działa. Prawdopodobnie takie nowości zostaną wkrótce wprowadzone na stałe. Nie wiadomo, jednak kiedy miałoby to nastąpić.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: XDA-Developers

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij