Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Edge z Chromium dla Windows 10 poprzez Windows Update

Microsoft Edge w przyszłym miesiącu doczeka się nowej wersji opartej na Chromium. Nie wiadomo było, jak firma wprowadzi program do Windows 10. Teraz doszukano się informacji i wiemy, że odbędzie się to poprzez Windows Update. To oznacza, że starsza wersja przeglądarki Microsoft Edge zostanie zastąpiona tą nową.

Microsoft Edge w wersji z silnikiem z Chromium dostępny jest w postaci poglądowych wydań już od kilku miesięcy. Wiemy jednak, że użytkownicy Windows 10 dostaną finalną odsłonę programu już w przyszłym miesiącu. Nie wiadomo jednak było, w jaki sposób zostanie wprowadzona aktualizacja. Dziś nie jest to już tajemnicą.

Microsoft Edge z Chromium dla Windows 10 jako aktualizacja przez Windows Update

Firma doszła do wniosku, że aktualizacja zostanie przeprowadzona przez mechanizm Windows Update, który odpowiada za dostarczanie pozostałych uaktualnień dla okienek. To oznacza, że Microsoft Edge z Chromium podmieni starszą wersję programu, co warto mieć na uwadze. Będzie jednak istniała możliwość blokady.

Nowy Microsoft Edge z Chrium aktualizacja przez Windows Update Windows 10

Microsoft zamierza wprowadzić nową wersję Edge do Windows 10 począwszy od wydania z numerem 1803. Udostępniono jednak specjalne narzędzie, które umożliwia proces zablokowania instalacji nowej wersji. Możecie je pobrać w linku źródłowym. Oczywiście, pod warunkiem, że nie chcecie nowej odsłony programu z silnikiem Chromium.

Microsoft Edge z Chromium trafi na pokład Windows 10 już 15 stycznia. Wtedy program zostanie udostępniony w finalnej wersji. Oczywiście, od razu pewnie nie będzie instalowany automatycznie przez Windows Update. Zapewne nastąpi to dopiero po jakimś czasie. Nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij