Udostępnij
Tweetnij

Google Maps na Androida dostanie nowy pasek dolny

Google Maps na Androida otrzyma nowy pasek dolny, który obecnie jest już testowany. W ciągu ostatnich dni część użytkowników zauważyło zmiany. Dolny pasek otrzymał dwa nowe przyciski. Google ponadto usunęło kontrolkę hamburgera z paska wyszukiwania. Nie wiadomo, kiedy Mapy na Androida otrzymają taki widok na stałe.

Google Maps na Androida czekają kolejne zmiany. Część użytkowników ze Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii w tym tygodniu zaczęło dostrzegać nowy pasek dolny. Firma postanowiła przeprojektować ten element i wygląda na to, że obecnie trwa program pilotażowy. Zobaczmy, jakich modyfikacji można się spodziewać.

Osobiście nie mam dostępu do zmian we własnej aplikacji. Mamy jednak zrzuty ekranowe udostępnione przez serwis źródłowy, które widzimy poniżej. Nowy pasek dolny w Google Maps ma pięć przycisków, a więc dodano dwa nowe. Ponadto pozbyto się kontrolki hamburgera, która znajduje się na pasku wyszukiwania po lewej stronie. Przeniesiono też kilka funkcji z szuflady nawigacji do przełącznika profili.

Google Maps na Androida nowy pasek dolny

Wygląda na to, że jest to swego rodzaju trend, który wynika z tego, że Android opiera się teraz na nawigacji gestami. Trudno jednak określić, dlaczego coraz więcej opcji ukrywanych jest pod przełącznikiem kont. Szykowane zmiany wydają się być jednak na plus. Nie wiadomo, jednak kiedy zostaną wprowadzone na stałe.

Nowy pasek dolny w Google Maps na Androida niedługo u wszystkich

Domyślamy się, że przygotowywane modyfikacje paska dolnego w Google Maps zostaną z czasem wprowadzone do aplikacji na Androida na stałe. Prawdopodobnie nastąpi to w coągu kilku najbliższych tygodni. Nie wiadomo, czy stanie się tak też w wersji na iOS. Nie można tego jednak wykluczyć.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło: 9to5Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij