Udostępnij
Tweetnij

Nowy Asystent Google z Pixel 4 wkrótce na kolejnych rynkach

Nowy Asystent Google z Pixel 4 jest dostępny, ale tylko dla zawężonej grupy użytkowników, którzy muszą spełniać pewne wymagania. Wkrótce będzie szerzej udostępniany. Funkcja ma trafić na kolejne rynki. Jednak nowy Asystent Google w Polsce jeszcze się nie pojawi w naszym języku. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Nowy Asystent Google zadebiutował wraz ze smartfonami Pixel 4 i od czasu do czasu jest aktualizowany. Niedawno nawet zaczął pojawiać się na starszych telefonach. Po polsku go jednak na razie nie użyjemy. Funkcja wymaga ustawienia języka na angielski ze Stanów Zjednoczonych. Jednak wkrótce to ograniczenie zostanie zdjęte.

Nowy Asystent Google zacznie trafiać na kolejne rynki. Niestety, na razie ciągle tylko anglojęzyczne. Właściciele modeli Pixel 4 będą mogli skorzystać z funkcji także na terenie Australii, Kanady, Irlandii, Singapuru i Wielkiej Brytanii. Niestety, ciągle do działania będzie wymagany język angielski. Trudno powiedzieć, ile poczekamy na dostępność w Polsce. Trochę to pewnie potrwa.

Nowy Asystent Google Pixel 4 co nowego nowe funkcje nowości kiedy aktualizacja

Nowy Asystent Google z Pixel 4 z innymi ograniczeniami

Niestety, język angielski nie jest jedynym ograniczeniem dla dostępności funkcji na telefonach Pixel 4. Ponadto musi być włączony tryb nawigacji oparty na gestach, a konto nie może być powiązane z tym samym, które należy do pakietu G Suite. Nowy Asystent Google przetwarza także polecenia lokalnie i to również stanowi problem.

W trakcie majowej konferencji I/O Google ujawniło, że nowy Asystent będzie przetwarzać zadania do 10 razy szybciej. Stało się to możliwe za sprawą umieszczenia w pamięci specjalnych plików. Domyślamy się, że ograniczenia językowe również są z nimi związane.

Przeczytaj także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z listopada

źródło

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij