Udostępnij
Tweetnij

Messenger beta dostaje udostępnianie ekranu. Facebook już je testuje

Messenger beta na Androida dostaje nową funkcję, którą jest udostępnianie ekranu. Facebook przymierzał się do jej wprowadzenia już od jakiegoś czasu. Teraz w poglądowej wersji komunikatora taka opcja zaczyna się pojawiać. Rejestrowanie ekranu w Messengerze beta odbywa się poprzez MediaProjection API.

Messenger beta na urządzenia z systemem Android ma już nowość, o której niedawno wspominała Jane Manchun Wong. To udostępnianie ekranu, które zostało odkryte najpierw w kodzie aplikacji. Teraz wygląda na to, że Facebook zaczyna je udostępniać dla użytkowników poglądowej wersji komunikatora. Jak to ma działać?

Udostępnianie ekranu w aplikacji Messenger beta pozwala w trakcie konwersacji z innymi osobami na udostępnienie nagrania właśnie z poziomu ekranu użytkownika smartfona. Odbywa się to poprzez interfejs MediaProjection API, do którego komunikator na urządzeniu z Androidem musi otrzymać dostęp. Funkcja objawia się wyskakującym na dole okienkiem, które widzicie na załączonym niżej zrzucie ekranowym.

Facebook Messenger beta na Android udostępnianie ekranu
fot.: Dmytro Tkachuk

Udostępnianie ekranu w aplikacji Messenger beta jeszcze nie u wszystkich

Wygląda na to, że Facebook nie udostępnił jeszcze tej funkcji na szerszą skalę. Możliwe, że zależy to od konkretnej wersji komunikatora Messenger beta, ale u mnie taka nowość się nie pojawia. Możliwe, że firma włącza dostęp po stronie własnych serwerów. Z czasem udostępnianie ekranu zostanie wprowadzone do stałego wydania aplikacji. Wtedy z tej funkcji będą mogli korzystać wszyscy.

Przeczytaj także: Google Maps – triki i funkcje, które warto znać

źródło: Twitter

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij