Udostępnij
Tweetnij

Asystent Google dostanie autouzupełnianie sugestii wyszukiwania

Asystent Google cały czas jest rozwijany i dowiadujemy się, że otrzyma kolejną funkcję. To autouzupełnianie sugestii wyszukiwania dla danych, które wprowadzane są z klawiatury. Obecnie trwa program pilotażowy takiej funkcji. Jednak z czasem Google wprowadzi taką nowość do Asystenta u wszystkich użytkowników.

Asystent Google cały czas jest rozwijany i dowiadujemy się, że prowadzone są testy nowej funkcji. Tym razem jest to autouzupełnianie sugestii wyszukiwania. Dotyczą one danych, które wprowadzane są z klawiatury. Jak to dokładnie działa?

Nowa funkcja pojawia się w becie aplikacji z numerkiem 10.87. Wygląda to podobnie do sugestii wyszukiwania, które wyświetlane są aplikacji Google. Asystent otrzymuje je w formie pól, które wyświetlane są tuż nad klawiaturą. Tam można zobaczyć sugestie i jest ich maksymalnie pięć. Na poniższym zrzucie ekranowym po prawej stronie widać, że najbardziej trafne wyniki pojawiają się wyżej. Widać też strzałki. To sugeruje, że dotknięcie jednej z opcji spowoduje przesłanie jej do klawiatury.

Asystent Google autouzupełnianie sugestii wyszukiwania

Asystent Google i autouzupełnianie sugestii wyszukiwania jeszcze nie u każdego

Na razie jest to eksperyment i to oznacza nic innego, że trwa jakiś program pilotażowy funkcji. Na razie nie wiadomo, kiedy Asystent Google wprowadzi taką nowość u wszystkich. Pewnie nie szybciej niż za kilka tygodni, co warto mieć na uwadze. Wygląda jednak na to, że działa to kontekstowo.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: 9to5Google

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij