Udostępnij
Tweetnij

Google Photos w końcu dostaje ręczne tagowanie ludzi na zdjęciach

Google Photos dostaje wyczekiwaną funkcję. To ręczne tagowanie ludzi, na które w popularnej aplikacji trzeba było długo czekać. W ten sposób użytkownicy mogą oznaczać osoby na zdjęciach. Zdjęcia Google wprowadzają taką nowość w aktualizacji z numerem 4.32.1. Jednak nie jest ona jeszcze widoczna u wszystkich.

Google Photos w końcu otrzymuje funkcję, o którą użytkownicy popularnej aplikacji prosili od naprawdę dawna. To ręczne tagowanie ludzi. W ten sposób można oznaczać osoby znajdujące się na konkretnych zdjęciach. Zobaczmy, jak to dokładnie działa. Choć już na wstępie warto dodać, że ciągle opiera się to na zasadzie algorytmu do wykrywania twarzy.

Zdjęcia Google pozwalają na tagowanie ludzi po otwarciu wybranego zdjęcia i dotknięcie menu trójkropka. Tam powinna pojawić się nowa sekcja Ludzie. U mnie jej jeszcze nie ma i dlatego posiłkuję się zrzutami ekranowymi pochodzącymi z serwisu źródłowego. Po chwili algorytm wykryje twarze. Znane już osoby będą podpisane, a te nowe trzeba będzie dodać. Oczywiście, w późniejszym czasie można to również edytować.

Zdjęcia Google Photos tagowanie ludzi
fot.: AndroidPolice

Tagowanie ludzi w Google Photos jeszcze nie u wszystkich

Taka nowość pojawia się w aplikacji Google Photos z numerkiem 4.32.1. Jednak samo posiadanie tej wersji (co mogę potwierdzić z autopsji) nie sprawia, że tagowanie ludzi się pojawia. Dochodzi dodatkowy czynnik. Jest nim aktywacja funkcji po stronie serwerów firmy, co często ma miejsce. Jeśli więc także jeszcze nie widzicie takich opcji we własnej aplikacji, to cierpliwości. Z czasem się pojawią. To pewnie kwestia maksymalnie kilku najbliższych dni.

Przeczytaj także: Messenger – triki i funkcje, które warto znać

źródło: AndroidPolice

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij